Usuwanie zmarszczek – zabiegi

zabiegi na zmarszczki

Usuwanie zmarszczek

Zmarszczki stanowią naturalny objaw upływającego czasu i choć mogą pojawiać się u różnych osób na różnym etapie życia, nie sposób całkowicie ich uniknąć. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna jest na tyle rozwinięta, że oferuje szeroki wybór metod redukcji zmarszczek. W naszej klinice wykonujemy usuwanie i wypełnianie zmarszczek przy pomocy toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego.

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

Toksyna botulinowa to zabieg, popularnie zwany botoksem, którego celem jest  blokowanie sygnałów nerwowych do mięśni, co powoduje ich tymczasowe rozluźnienie. To rozwiązanie wykazuje wysoką skuteczność na zmarszczki dynamiczne, takie jak “lwia zmarszczka” (linie na czole), “kurze łapki” (zmarszczki wokół oczu) czy zmarszczki powieki dolnej. Zabieg trwa ok. 15 minut i zazwyczaj nie wymaga znieczulenia. Cała procedura polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości toksyny w wybrane okolice twarzy.

Efekt botoksu, jak w przypadku każdego zabiegu, może być różny w zależności od indywidualnych predyspozycji, obszaru twarzy, na jaki została zastosowana toksyna oraz ilości wstrzykniętego preparatu. Zazwyczaj rezultaty po zabiegu botoksu utrzymują się 4-5 miesięcy.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze i pełni rolę nawilżacza i wypełniacza. W zabiegach estetycznych kwas hialuronowy jest stosowany do wypełniania zmarszczek statycznych, czyli tych, które są widoczne nawet w spoczynku. Przywraca on objętość skórze, poprawiając jej jędrność i elastyczność. Popularne obszary do wstrzykiwania kwasu hialuronowego to linie marionetki (zmarszczki biegnące w dół od kącików ust), bruzda nosowo-wargowa (linia od nosa do kącików ust). Metoda ta sprawdza się także do usuwania drobnych zmarszczek. Dużą zaletą zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, jest to, że efekty widać praktycznie od razu i, w zależności od indywidualnych predyspozycji, mogą utrzymywać się nawet do 18 miesięcy.

W naszym gabinecie wykonujemy również wybielanie zmarszczek. Jest to zabieg przy wykorzystaniu sprawdzonych środków rozjaśniających, którego celem jest zmniejszenie widoczności zmarszczek i zahamowanie przedwczesnych procesów starzenia się skóry.

Przed doborem odpowiedniego zabiegu na zmarszczki, nasz specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, na podstawie którego zaproponuje metodę, dostosowaną do indywidualnych preferencji pacjenta. Zabiegi usuwania zmarszczek wykonujemy w Klinice medycyny estetycznej Kister w Piasecznie.

Zapraszamy do kontaktu

Zapisz się na wizytę