Osocze bogatopłytkowe – zabiegi

Piękna kobieta z idealną cerą i naturalnym makijażem trzymająca tropikalne liście

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to innowacyjna terapia biostymulująca, która zyskuje coraz większą popularność w dziedzinie medycyny estetycznej i regeneracyjnej. PRP wykorzystuje naturalne zasoby organizmu, koncentrując czynniki wzrostu i płytki krwi w celu stymulacji procesów regeneracyjnych. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego obejmuje różne obszary, takie jak twarz, szyja, dekolt oraz leczenie rozstępów i blizn.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w naszej klinice

W naszej klinice stosujemy osocze bogatopłytkowe między innymi w terapiach rewitalizacyjnych skóry twarzy, szyi i dekoltu. W trakcie zabiegu specjalista pobiera niewielką ilość krwi pacjenta, a następnie przetwarza ją w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. To osocze jest następnie wstrzykiwane z powrotem do określonych obszarów skóry, co stymuluje produkcję kolagenu, poprawia elastyczność skóry i redukuje drobne zmarszczki.

Osocze bogatopłytkowe stosujemy także w leczeniu blizn i rozstępów. Osocze działa jak naturalny czynnik wzrostu, wspomagając procesy gojenia i regeneracji skóry. W przypadku blizn pooperacyjnych lub pourazowych, zabiegi PRP mogą przyspieszyć proces gojenia, zmniejszyć widoczność blizn oraz poprawić strukturę i teksturę skóry. W przypadku rozstępów, osocze bogatopłytkowe stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do zwiększenia elastyczności skóry i redukcji widoczności istniejących rozstępów.

Jak pozyskujemy osocze?

W naszej pracy wykorzystujemy sprawdzoną metodę pozyskiwania osocza bogatopłytkowego MDD. (Medical Device Directive). Ten sposób pozyskiwania osocza jest bezpieczny i zgodny z europejskimi standardami dotyczącymi wyrobów medycznych. Procedura obejmuje pobranie krwi pacjenta, umieszczenie jej w specjalnej probówce, a następnie przetworzenie w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Proces ten jest kontrolowany i zarejestrowany, co zapewnia pełne bezpieczeństwo i jakość osocza używanego w terapiach.

Efekty zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Zabieg sprzyja rewitalizacji i poprawie elastyczności oraz gęstości skóry. Procedura pomaga wygładzić zmarszczki i ujednolicić koloryt cery. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pozwala na przebudowę włókien kolagenowych i wpływa na lepsze ukrwienie skóry.

Wskazania do zabiegu:

  • zmarszczki;
  • zmęczona, wysuszona, wiotka skóra;
  • widoczne blizny i rozstępy;
  • niejednolity koloryt cery.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza wykonujemy w Klinice medycyny estetycznej Kister zlokalizowanej w Piasecznie przy ulicy Rubinowej. Każdy zabieg poprzedzony jest dokładnym wywiadem z pacjentem.

Zapraszamy do kontaktu

Zapisz się na wizytę