Usuwanie włókniaków

Usuwanie Włókniaków

Usuwanie Włókniaków

Włókniaki to łagodne zmiany nowotworowe, które zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Występują najczęściej w postaci niewielkich grudek lub guzków, które dla wielu osób stanowią defekt estetyczny, dlatego decydują się na ich usunięcie. W klinice medycyny estetycznej Kister w Piasecznie wykonujemy profesjonalne usuwanie włókniaków przy użyciu wysokiej jakości narzędzi.

Czym są włókniaki?

Włókniaki to zmiany, które powstają z tkanki łącznej skóry właściwej. Mogą występować w postaci miękkiej lub twardej i pojawiać się w różnych miejscach na ciele. Przyczyny powstawania włókniaków są różnorodne – mogą mieć podłoże wirusowe, genetyczne lub pojawić się w wyniku urazów, a także być związane z niektórymi chorobami, takimi jak cukrzyca, otyłość, zaburzenia hormonalne czy schorzenia autoimmunologiczne. Włókniaki często obserwuje się u osób starszych.

Wskazania do usuwania włókniaków

Włókniaki są zazwyczaj łagodnymi zmianami, które nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Najczęściej są usuwane ze względów estetycznych, choć w niektórych przypadkach usunięcie zmiany może przyczynić się także do zwiększenia komfortu w codziennym funkcjonowaniu pacjenta.

Wskazaniami do usunięcia włókniaków są:

  • Zmiany mocno widoczne.
  • Zmiany o ciemnym zabarwieniu.
  • Włókniaki umiejscowione w dobrze widocznych miejscach, np. na twarzy, szyi, dekolcie.
  • Włókniaki, które pojawiły się w miejscach narażonych na podrażnienia.

Usuwanie włókniaków w gabinecie Kister w Piasecznie

W naszej klinice medycyny estetycznej oferujemy profesjonalne usuwanie włókniaków pod nadzorem doświadczonego specjalisty. Istnieje kilka metod przeprowadzenia zabiegu, a wybór zależy od indywidualnych preferencji i cech danego przypadku.

Przed przeprowadzeniem zabiegu odbywa się indywidualna konsultacja z pacjentem, podczas której specjalista przedstawi proponowane metody usuwania włókniaków i wyjaśni, jak będzie przebiegał zabieg.

Samo usuwanie włókniaków może odbywać się przy zastosowaniu różnych technik, w zależności od metody wybranej przez specjalistę i pacjenta. W niektórych przypadkach zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Celem każdej metody jest całkowite usunięcie włókniaka w jak najmniej inwazyjny sposób.

Jeśli jesteś zainteresowany usunięciem włókniaków, zapraszamy do naszej kliniki medycyny estetycznej Kister w Piasecznie, gdzie doświadczony personel zapewni Ci profesjonalną opiekę i skuteczne usuwanie włókniaków. Zapoznaj się także z naszą ofertą wolumetrii twarzy!

Zapraszamy do kontaktu

Zapisz się na wizytę