Makijaż permanentny

Makijaż permanentny - Piaseczno Józefosław

Makijaż Permanentny

Makijaż permanentny, nazywany także makijażem stałym, to zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest zapewnienie atrakcyjnego i świeżego wyglądu przez długi czas. Makijaż permanentny stanowi bardzo dobrą alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, a odpowiednio wykonany zapewnia naturalny efekt liftingu.

Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego?

Technika wykonania makijażu stałego podobna jest do tworzenia tatuażu na skórze. Przy pomocy specjalnych narzędzi specjalista wprowadza pod skórę pigment w celu długotrwałej zmiany wyglądu określonych obszarów twarzy lub ciała. Samo wykonanie zabiegu różni się od tworzenia tatuażu głównie tym, że pigment wprowadzany jest płycej.

Na jakich częściach ciała wykonuje się makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to kosmetyczna forma podkreślenia oczu ust lub brwi. W przypadku ust celem zabiegu jest regulacja kształtu i podkreślenie koloru. Makijaż permanentny oczu wykonuje się poprzez stworzenie mocnej kreski na powiece i zagęszczenie rzęs. Makijaż stały brwi polega na zagęszczeniu włosów w łuku brwiowym, skorygowaniu kształtu brwi oraz odbudowie brwi w przypadku ich braku.

Makijaż permanentny – efekty

W zależności od wybranej metody oraz obszaru, na którym wykonuje się zabieg, makijaż permanentny zapewni różne efekty. Po wykonaniu usługi specjalista przekaże zalecenia, dotyczące rekonwalescencji, do których pacjent powinien się stosować, jeżeli chce, aby skuteczność zabiegu pozostała długotrwała.

Makijaż permanentny wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego podczas zabiegu nie czuć bólu, choć odczuwalny może być delikatny dyskomfort i mrowienie w miejscach, w które wprowadzana jest igła. Również po zabiegu pacjentka może odczuwać delikatne drapanie i pieczenie, jednak ból nie powinien się pojawić.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Makijaż trwały utrzymuje się na skórze od roku do 5 lat. Trwałość efektu zależna jest od metody pigmentacji, wykorzystanych materiałów oraz indywidualnych predyspozycji organizmu. Makijaż permanentny wykonujemy w gabinecie kosmetycznym Kister dla osób z Piaseczna, Józefosławia oraz okolic. Zapoznaj się także z ofertą mezoterapii!

Zapraszamy do kontaktu

Zapisz się na wizytę